CelerVis Pet

 
Zväčšiť
 

CelerVis Pet je vyživový doplnok stravy vo forme pasty pre psov a mačky, ktorý je určený k rýchlemu doplneniu energie pri veľkej záťaži zvieraťa.

Doporučuje sa psom, ktorí

 • sú vystavení pracovnej záťaži,alebo veľa športujú
 • fenky v laktácii
 • sú po operačnom zákroku
 • sú oslabení
 
 
Dostupnosť Skladom
€10,95    
Kategória Zdravá imunita
 

Produkt navrhnutý a vytvorený špeciálne pre psov, ktorý majú potrebu doplnenia okamžitej energie. Rovnako ako človek, tak aj zviera, ktoré je vystavované práci alebo športu s veľkým výdajom energie, má potrebu túto energiu okamžite doplniť.

Špeciálne navrhnuté prísady tohto produktu, zamerané na energetickú potrebu zvieraťa, poskytujú "energiu pripravenú k použitiu" ktorá pomáha psovi behom aktivity. Ide o produkt, ktorý je schopný zabezpečiť telu, počas aktivity predĺženú energetickú rezervu.


 

ÚČINNÉ LÁTKY

 

Rastlinné oleje

 •  Rastlinné oleje - sú súčasti rodiny tukov. Napriek tvrdeniam, že tuk nie je zdraviu prospešný, táto formulácia nie je vždy pravdivá, hlavne v prípade keď sa jedná o tuky rastlinného pôvodu a plní dôležité funkcie v tele, užitočné pre jeho správne fungovanie. V skutočnosti existujú vysoko kvalitné zdravé tuky, ktoré majú pre psi zvláštny dôvod zaradenia do stravy, pretože sú veľmi dôležité pre zdravie našich zvierat. Tieto tuky dodávajú predovšetkým energiu a to takmer dvojnásobnú, než ktorú môžu poskytnúť sacharidy a proteiny, tieto tuky nie sú spotrebované okamžite, ale sú ukladané, čo vytvára energetické rezervy, ktoré majú byť použité v prípade potreby. Okrem toho hrajú tiež zásadnú úlohu pri stavbe a využití vitamínov rozpustných v tukoch, ako sú A,D,E a K. Používajú sa k tepelnej izolácii a poskytujú mechanickú ochranu vo forme elastických vankúšikoch v kĺboch.
 • Ľanový olej- je olej bohatý na omega 3 mastné kyseliny, slávne "dobré tuky", základné ingrediencie pre stravu akéhokoľvek domáceho maznáčika. Omega 3dôležité lipidy pre zdravie, zásadný v metabolických reakciách a pre správnu funkciu buniek. Omega 3, rovnako ako omega 6, sú esenciálne mastné kyseliny, ktoré telo samo nevytvára, takže sa musí dodávať prostredníctvom výživy. Zo všetkých potravín je ľanový olej ten, ktorý obsahuje najvyššie percento: asi 57% z celkového množstva , rovnomerne vyrovnávajúci prítomnosť omega3 a omega6 mastných kyselín. Obsahuje tiež ďalšie užitočné zásady, ako sú: lignany (so silnými antioxidačnými funkciami), vitamíny skupiny B a E, lecitín(látka nevyhnutná pre pravidelné fungovanie nervového systému a mozgu), minerály, slizy a rozpustná vláknina. Preto zaradený ľanový olej v strave je využitý ako energia pripravená k použitiu a súčastne je využitá aj antioxidačná aktivita.
 • Sójový olej - olej taktiež bohatý na rôzne dôležité výživné prvky, ako sú: polynenasýtené mastné kyseliny rovnako ako u ľanového oleja, najmä omega3  a omega6, vitamín B6 a vitamín E. Je preto dôležitá integrácia rastlinných olejov hlavne preto, že mastné kyseliny, ktoré sú v nich obsiahnuté, predstavujú dôležitú funkciu, ako sú: zdroj energie, vstrebávanie vitamínov, role v raste a vývoji, udržiavanie dobrého zdravotného stavu (tiež kože a srsti) a modulácie zápalovej odpovede (antioxidant). Sójový olej predstavuje vynikajúci zdroj energie pre zvieratá po veľkom športovom alebo pracovnom zaťažení a tiež pre zvieratá oslabené chorobou.

 

Aminokyseliny

 • Proteíny sú látky obsahujúce: C-uhlík (51-55%), O- kyslík (21,5-23,5%), H- vodík (6,5-7,3%), N- dusík (15,5-18%) a malé množstvá S - síry (0,1-2,5%) alebo P- fosforu (0,1-1,5%), niektoré môžu tiež obsahovať stopy Fe,Cu a Zn. Sú základnými zložkami všetkých buniek. Okrem plastové funkcie vykonavajú katalytickú funkciu (zložky enzýmov) a regulujú chemické reakcie, ku ktorým dochádza v bunke. V porovnaní s ostatnými živinami prispievaú vo väčšej miere k výžive, tvarujú prvky a poskytujú materiál pre výrobu( mlieko, vajca). Zvieratá preto potrebujú prísun bielkovín aby sa obnovila zmenená energetická bilancia a nasledovala spotreba, ktorú tkanivá podstúpia počas vitálnej činnosti. Z hydrolýzy proteinov, a to ako viazymatických, tak pomocou kyselín alebo zásad, sa získajú základné zložky proteínov: aminokysliny. Komplexné proteíny sú všetky tvorené vo veľmi vysokom počte jednej alebo niekoľkých aminokyselín, a preto v prírode existuje 20 aminokyselín. Kombinácia medzi nimi musí poskytnúť pôvod a vysoký počet pretínov, z ktorých každý má svoje vlastné vlastnosti. Z 20 aminokyselín, ktoré môžu predpovedať najrôznejšie proteíny, môže syntetizovať asi 10 až 12, pričom sa vychádza aj z neproteínových substrátov: ostatných 10-11 im musí byť podávané, pretože ich nemožno v tele vytvoriť.
 • L-karnitín - dôležitá živina pre zdravie zvierat: má hlavnú úlohu prenášať esenciálne mastné kyseliny, bez l-karnitínu by sa mastné kyseliny nemohli premeniť na energiu potrebnú na každodenné normálne činosti a na správne fungovanie imunitného systému, najmä v prípade veľmi aktívnych zvierat. Používa sa tiež ako ochrana kĺbov a kardiovaskulárnych funkcií.
 • Taurín sa vyskytuje ako voľná aminokyselina v živočíšných tkanivách: mäso, hydina, ryby a mäkkýše sú na taurín obzvlášť bohaté. U väčšiny cicavcov sa môže syntetizovať z metionínu a cysteinu, ale v strave môže byť jednoducho chýbať. Tento možný nedostatok vedie k množstvu zmien ovplyvňujú konjugáciu žlčových kyselín s následným znížením absorpcie vitamínov a tukov, degenerácie sietnice s možnou stratou zraku a následnou srdcovou nedostatočnosťou.
 • L-leucín- jedna s esenciálnych rozvetvených aminokyselín a preto sa musí dopĺnať prostredníctvom stravy, pretože ju telo dokáže syntetizovať(vyrobiť). Je dôležitý pre rast a vytrvalosť svalov, stimuluje syntézu bielkovín, podporuje metabolizmus a je primárnym zdrojom energie v strese v dôsledku námahy (šport a práca) a vyplývajúci z patológie.
 • L-valín - je nevyhnutnou súčasťou bielkovinovej biosyntézy a spolu s leucinom je nevyhnutný pre správnu energetickú činnosť, vykonáva dôležité funkcie pre výživu svalov. Môže sa použiť na výrobu energie z potravy alebo prípade, že potrebujete mobilizovať zásoby endogenných bielkovín. Je tiež dôležitý pre mentálne funkcie, koordináciu svalov a podobné nervové funkcie
 • Keratín - je chemicky známa ako nebielkovinová zlúčenina dusíka, to znamená zlúčenina obsahujúca dusík, ale nie bielkovinu. Podieľa sa na dodávke energie pre svaly, zasahuje braním ADP a premieňa ho na ATP, ktorý sa môže použiť znova na výrobu energie. Preto podávanie kreatínu zvyšuje dostupnosť použiteľnej enegie na svalovej úrovni. Vysoká použiteľnosť kreatínu a ATP bráni glykóze (použitiu cukru ako zdroja energie), čo má za následok hromadenie kyseliny mliečnej, dusikatého odpadu čo spôsobuje únavu svalov. Kreatín tiež podporuje lepšie využitie bielkovín počas svalovej kontrakcie, čo vedie k zvýšeniu objemu a hustoty svalovej hmoty.

 

Vitamíny 

 • Vitamín B6 - pyridoxín, veľmi častý v potravinách, najmä v pšenici, v živočíšnej múke a v klíčkoch semien: pred použitím organizmom sa premení na pyridoxal a pyridoxamín, základné zložky dvoch koenzýmov. Zasahujú do enzymatických reakcií, pri ktorých dochádza k transformácii aminokyselín a prenosu aminoskupín. Má tiež zasahovať do tvorby protilátok v krvi a syntézy tukov z aminokyselín. Nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného a nervového systému. Pyridoxín sa vo všeobecnosti tvorí v črevnej flóre, ale nie vždy sa vyskytuje v dostatočnom množstve, aby spĺnal potreby: doplnenie do stravy je preto dôležité.
 • Vitamín B12 - kobalamín, neprítomný v zelenine, je obsiahnutý v extraktoch pečene, v rôznych potravninách živočíšného pôvodu (rybia múčka, mäsová múčka a srvátka) a je súčasťou komplexu APF(faktor živočíšných bielkovín). Je to najdôležitejší vitamín, nevyhnutný pre rast a hematopoézu (tvorba červených krviniek, nevyhnutná pre prenos kyslíka) je nevyhnutný pre syntézu nukleových kyselín, ktoré zasahujú do bielkovinového metabolizmu pri syntéze cholínu a metionínu a najmä do lipidového a glucidického metabolizmu, katalyzujú rôzne enzymatické reakcie. Preto je nevyhnutný pre metabolizmus bielkovín, pre dobré fungovanie nervového systému, pre mukóznu regeneráciu, ale predovšetkým sa považuje za prirodzenú energiu pre všetky bunky.
 • Niacín - vitamín PP alebo vitamín B3, je obsiahnutý v bylinkách, sene a v zložkách kŕmnych zmesí (otruby, muky, atď). Vitamín, ktorý sa stáva súčasťou CoA molekuly, ktorá vykonáva transport acylových skupín v alfa-oxidaćných reakciách mastných kyselín, v syntéznych reakciách mastných kyselín a oxidácii kyseliny pyrohroznovej.
 • Kyselina panthoteová - vo vode rozpustný vitamín, prítomný takmer vo vštekých rastlinách a živočíšných potravinách, vo viac alebo menej hojnom množstve. Potraviny bohaté na vitamín B5strukoviny a vnútornosti, ale aj žĺtok, sušené huby a pivovarské kvasnice. Podporuje syntézu nenasýtených mastných kyselín vykonávajúcich trofický účinok: jeho úlohou je preto podporovať nervový systém, rast, vývoj a predchádzať stavom únavy.

 

Mikroelementy 

Mikroelementy sú nevyhnutné pre výživu zvierat: dôležitým aspektom je to, že ich zviera nemôže syntetizovať(vytvoriť) a preto musia byť v dennej dávke prítomné v množstvách dostatočných na uspokojenie potrieb. Sú to ochranné zásady, pretože zohrávajú úlohu pri kontrole metabolizmu zvierat ako súčasti nenahraditeľnej skupiny mnohých enzýmov. Niektoré z nich navyše z nich vykonávajú funkcie aktivátorov enzýmov a vstupujú do genézy hormónov a vitamínov.

 

 • Železo - jeden z najdôležitejších stopových prvkov. Približne 60-70% je obsiahnutých v hemoglobíne, ale diskrétne množstvá sú obsiahnuté v myoglobíne a v rezervných orgánoch, ako je napríklad pečeň, slezina a kostná dreň. K absorpcii dochádza takmer výlučne v dvanástniku: spája sa v črevnom epiteli s bielkovinovou štruktúrou tvoriac chromoproteín nazývaný feritín. Železo je spojené s transportom kyslíka, korý sa stáva súčasťou hemoglobínu a cytochrómov, a zasahuje do tvorby enzýmu sukcinátdehydrogenázy. Podporuje preto tvorbu červených krviniek, ktoré zabezpečujú správne okysličenie vo všetkých tkanivách a tým uprednostňujú fyziológickú správnu funkčnosť všetkých telesných systémov( napr: správne okysličovanie vo svaloch), stimuluje funkcie pečene, má úlohu aj pri rezistencii chorobám a je nevyhnutný na udržanie účinnosti imunitného systému. Je tiež dôležité zabrániť nedostatku bunkových enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre život buniek a tvorbu energie.

 

Rastlinné výťažky

V súčastnosti sa byliny a liečivé rastliny používajú na zachovanie blaha ľudí a zvierat, môžu sa používať ako v kuchyni, ako korenie, pri príprave bylinkových čajov alebo pracovať s konkrétnymi postupmi pri výrobe potravinových doplnok, veterinárnych výrobkov, kozmetiky a iných výrobkov.

Použitá časť (listy, kvety, semená, kôra, korene atď) sa pre každú rastlinu nazýva liek. Liek obsahuje fytokomplex, t.j súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastlín, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou. Synergická práca aktívných zložiek fytokomplexu zaručuje rastline rad súčasných činnosti, ktoré jednotlivé zložky nemajú.

 • Kofein - je chemická zlúčenina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých častiach rastlín, preto sa už dlhú dobu konzumujú zrná kávy a kakaa, čajové listy, bobule guarany a kolový orech. Je to jeden z najdôležitejších alkaloidov rodiny purínov, skupina zlúčenín rozšírená v rastlinách. Po prijatí je kofeín v tele úplne a rýchlo absorbovaný. Stimulantný účinok sa môže objaviť už 15 až 30 min po použití a môže pretrváva niekoľko hodín. Kofeín stimuluje centrálny nervový systém a znižuje únavu. Preto sa zlepšujú mentálne a fyzické funkcie, zvyšuje bdelosť a koncentráciu svojou energetickou činnosťou znižuje pocit únavy a optimalizuje odkysličovanie buniek počas činnosti.

 


 

ZLOŽENIE

 

Ľanový olej                  200mg

Sójový olej                   400mg

Taurin                            50mg

L-carnitín                       50mg

Creatin                          50mg

Vitamín PP(niacin)          1mg

Kys.Pantoteová            400mcg

Vitamín B6                    130mcg

Vitamín B12                     1mcg

Chelatové železo            10mg

L-leucin                           10mg

Kofeín                              20mg

L-valin                          10mg


 

DÁVKOVANIE  

Doporučená denná dávka

1g pasty sa rovná 2cm na 5kg hmotnosti, podávať denne priamo alebo do jedla po dobu 10-15dní.

Návod na užívanie pre športové psi:

Príprava pred športovým výkonom: aby pes prišiel dobre zásobený energiou je vhodné začať s užívaním CelerVis pasty týždeň pred podujatím podľa doporučeného dávkovania, týmto spôsobom sa pes zásoby energiou, ktorá bude v prípade potreby použitá.

V deň výkonu: sa odporúča použiť CelerVis pastu 6 hodín a následne aj10-15 min pred výkonom čo zabezpečiť použiť psovi nie len uskladnené zásoby ale aj ďalšie množstvo energie.

Na zotavenie po výkone: je to obdobie kedy pes potrebuje ďalšie množstvo energie na lepšie zotavenie v krátkom čase, odporúča sa užívať nepretržite doporučenú dennú dávku po dobu 15dní.

Balenie 100g