FertiAdapt

 
Novinka Zväčšiť
 

FertiAdapt je doplnkové krmivo pre psy a mačky na osobitné výživové účely (PARNUT).


PODPORA PRÍPRAVY ESTROGÉNU A REPRODUKCIU.

Nové doplnkové krmivo pre psy a mačky oboch pohlaví, sformulované a odporúčané na prípravu na ruju a rozmnožovanie.

Pod definíciou Parnut (alebo PARNUTS „Potraviny pre konkrétne výživové účely“) sa myslia tie „funkčné potraviny“, ktoré obsahujú širokú a heterogénnu skupinu potravinových výrobkov, vyznačujúce sa tým, že majú špecifické prospešné vlastnosti. V skutočnosti dokážu dodať strave špecifické účinky na zdravie, ktoré presahujú jednoduchú výživovú hodnotu. Aby to bolo možné, sú funkčné potraviny obohatené o konkrétne prospešné látky (ako sú vitamíny, minerály, bioaktívne peptidy, rastlinné výťažky atď.), ktoré sú užitočné na dosiahnutie zamýšľaného účelu. V tomto prípade je výrobok špeciálne navrhnutý a formulovaný na podporu zvieraťa vo fáze života, v ktorej sú potrebné osobitné výživové vstupy: rozmnožovanie.

Dostupnosť Skladom
€52    
Kategória Zdravá imunita
 

ÚČINNÉ LÁTKY 


 

Aminokyseliny 

 • Bielkoviny sú látky obsahujúce: uhlík C (51-55%), O kyslík (21,5-23,5%), H vodík (6,5-7,3%), N dusík (15,5-18%) a malé množstvá S síry (0,1-2,5%) a / alebo P fosforu (0,1 - 1,5%), v niektorých sú obsiahnuté stopy Fe, Cu a Zn. Sú základnými zložkami všetkých buniek. Okrem plastickej funkcie rozvíjajú katalytickú funkciu (zložky enzýmov) a regulujú chemické reakcie, ktoré prebiehajú v bunke. Z výživového hľadiska prispievajú vo väčšej miere ako ostatné výživné prvky, formujú organizmus a dodávajú materiál na výrobu (mlieko, vajcia, vlna atď.). Zvieratá teda potrebujú dostatočné množstvo bielkovín prostredníctvom kŕmenia; s cieľom obnoviť zmenenú energetickú rovnováhu po spotrebe, ktorou tkanivá prechádzajú počas životne dôležitých činností. Z hydrolýzy bielkovín, enzymaticky aj pomocou kyselín alebo zásad, sa získajú základné jednotky, zložky bielkovín: aminokyseliny.
 • Známych aminokyselín je mnoho, ale iba 23 sa často nachádza v hydrolyzátoch potravinových bielkovín. Komplexné bielkovinové molekuly prítomné v tkanivách a cirkulujúcich tekutinách v rastlinách a zvieratách sú všetky tvorené veľmi vysokým počtom jednej alebo rôznych aminokyselín, a preto približne 20 aminokyselín, ktoré existujú v prírode, môže vzájomnou kombináciou vytvoriť veľmi vysoký počet bielkovín, každá s vlastnou charakteristikou. Z 23 aminokyselín, ktoré môžu tvoriť najrôznejšie bielkoviny, môže živočíšny organizmus syntetizovať približne 13 (neesenciálnych alebo biosynetizovateľných aminokyselín); ďalších 10-12 (esenciálnych alebo abiosyntetických) sa im musí podať, pretože ich ich telo nemôže priamo syntetizovať.
 •  L-KARNITÍN– dôležitá živina pre zdravie zvierat: má zásadnú úlohu pri preprave esenciálnych mastných kyselín; bez L - karnitínu by sa mastné kyseliny nemohli transformovať na energiu potrebnú na každodenné normálne činnosti a na správne fungovanie imunitného systému, najmä v prípade veľmi aktívnych zvierat. Obzvlášť uprednostňuje pohyblivosť spermií vo vzťahu k úlohe zdroja energie „pripraveného na použitie“ a používa sa tiež ako ochranca kĺbov a srdcových funkcií.
  Karnitín  zlepšuje najmä plodnosť mužov s priaznivými účinkami na spermie, pokiaľ ide o počet, koncentráciu, mobilitu a integritu. Spermie, na vykonanie svojich funkcií, vyžadujú veľa energie, ktorá je dodávaná mastnými kyselinami s dlhým reťazcom. Tieto sa musia prostredníctvom karnitínu dostať do buniek. Nedostatok karnitínu je teda faktorom, ktorý obmedzuje schopnosť spermií vytvárať energiu.
 • L-ARGINÍN– aminokyselinový prekurzor oxidu dusnatého (NO), ktorý je produkovaný vo všetkých tkanivách tela a vykonáva základné funkcie kardiovaskulárneho systému, imunitného systému a nervového systému. 
  Najmä arginín*1 je zdrojom oxidu dusnatého, ktorý je užitočný pri procese kondenzácie (schopnosť oplodniť) a pri akrozómovej reakcii (zmeny hlavy spermie, ktoré jej umožňujú vstúpiť do vajíčka, aby ho oplodnila) spermií.
  Suplementácia založená na L-arginíne je užitočná pri liečbe niektorých foriem neplodnosti.
  Arginín pomáha udržiavať vynikajúcu mobilitu spermií, ktorá vyžaduje prítomnosť putrescínu, spermicidínu a spermínu, tri polyamidy, pri ktorých produkcii zohráva arginín zásadnú rolu. Veľmi zaujímavá štúdia Shafera a spol. (1997)*2 ukázala, že arginín tiež zlepšuje morfológiu spermií tým, že uviedli, že percento morfologicky normálnych spermií a progresívna motilita sú priamo prepojené. 
  Aj u normálnych plodných psov s normálnym spermiogramom spôsobuje arginín zvýšenie motility spermií. Toto zistenie môže byť užitočné napríklad u subjektov, ktorých ejakuláty sú určené na konzerváciu chladením alebo mrazením.
 • TAURÍN- sa vyskytuje ako voľná aminokyselina v živočíšných tkanivách: mäso, hydina, ryby a kôrovce sú naň obzvlášť bohaté; zatiaľ čo vo svete rastlín úplne chýba. U väčšiny cicavcov môže byť syntetizovaný z metionínu a cysteínu, ale nie u mačiek; navyše, keďže má oveľa vyššie požiadavky ako ostatné zvieratá, je veľmi citlivá na nedostatok v strave. Z tohto dôvodu, najmä mačky, sa musia kŕmiť stravou bohatou na taurín
  Nedostatok vedie k množstvu zmien ovplyvňujúcich rozmnožovaciu činnosť, najmä u samičiek; konjugácia žlčových kyselín s následným znížením absorpcie vitamínov a tukov; na sietnici (centrálna sietnicová degenerácia) s možnou stratou zraku a srdca (dilatovaná kardiomyopatia) so zníženou svalovou kontraktilitou a následným srdcovým zlyhaním.
  Najmä pokiaľ ide o rozmnožovaciu funkciu, výskum od Cornell University ukázal, že ak sa laboratórnym myšiam podáva strava bez taurínu, je vysoká pravdepodobnosť, že budú sterilné, pretože ich spermie zaznamenajú významné zmeny, najmä v chvoste. Tieto zmeny zmizli po pridaní taurínu do stravy.

 

Mikroelementy

 • Mikroelementy sú nevyhnutné pre výživu zvierat; dôležitým aspektom je to, že ich zviera nemôže syntetizovať (na rozdiel od iných výživových zásad), a preto musia byť v dennej dávke prítomné v množstvách dostatočných na uspokojenie potrieb. Sú to ochranné zásady, pretože zohrávajú úlohu pri kontrole metabolizmu zvierat ako súčasti prosteickej skupiny mnohých enzýmov. Niektoré z nich navyše vykonávajú funkcie aktivátorov enzýmov a vstupujú do genézy hormónov a vitamínov.SELÉN– selén je esenciálny minerál, ktorý má pri minimálnych koncentráciách auxínový účinok a znižuje účinky nedostatku vitamínu E. Antioxidačné pôsobenie selénu spočíva v tom, že vstupuje do zloženia enzýmu glutatiónperoxodázy, ktorého funkciou je odstraňovať prebytočný kyslík, ktorý bráni tvorbe peroxidov. Nedostatok selénu môže sprevádzať nedostatok vitamínu E; niektoré choroby, aj keď nie sú spôsobené nedostatkom selénu, reagujú pozitívne na jeho podanie, ako sú kríza odstavenia, sterilita pre reabsorpciu plodu, retencia placenty infekčného pôvodu. Je tiež stopovým prvkom užitočným ako antioxidant, pretože pôsobí proti voľným radikálom a udržuje elasticitu tkanív.
  Najmä pri reprodukčnej funkcii selén pozitívne ovplyvňuje integritu spermií a chráni ich pred oxidačným stresom, okrem toho, že zohráva hlavnú rolu v metabolizme hormónu štítnej žľazy.
 • ZINOK– zinok je esenciálny minerál; distribuovaný hlavne do vlasov, peria, kostí a zubov. Zinok je vždy spojený s bielkovinami a niekedy sa stáva súčasťou enzýmov. Je absorbovaný (nie všetko, čo je obsiahnuté v dávke) v črevnom trakte a vysoké množstvá vápnika bránia jeho použitiu. Zúčastňuje sa na aktivite karboanhydrázy, ktorá sa podieľa na plynnej výmene tkanív; podieľa sa na mechanizme zodpovednom za kalcifikáciu kostí, podieľa sa na činnostiach fosfatáz, pankreatickej amylázy a syntézy inzulínu. Zinok je preto nevyhnutný pre rast, keratinizáciu kože a vlasov, pre osteogenézu a chondrogenézu a pre normálnu funkčnosť semenníkov a semenných kanálikov.
  Spermie obsahujú vysoké hladiny zinku, ktoré sú potrebné na syntézu membrány a chvosta spermií. Bez dobrého prísunu tohto prvku spermie nedosiahnu normálne dozretie a nebudú mať dostatočnú silu a pohyblivosť. Okrem toho bude testosterón tiež neúčinný, pretože zinok sa podieľa na tvorbe hormónov.
  Zinok má zásadnú úlohu pri regulácii hormónov v ženskom reprodukčnom systéme. V skutočnosti je nevyhnutný pre syntézu estrogénov a progesterónu. Nedostatok týchto hormónov vedie k zníženiu plodnosti žien.

 

Vitamíny

 • Vitamíny sú veľmi významné bioregulátory, pretože spolu s hormónmi riadia vykonanie všetkých fyziologických procesov priamo a nepriamo prostredníctvom enzymatických mechanizmov. Na základe rozpustnosti sa klasifikujú ako rozpustné v tukoch, ktoré sa rozpúšťajú v tukoch a v nepolárnych rozpúšťadlách; a rozpustné vo vode (nie sú akumulované v tele, preto je nevyhnutné ich každý deň dodávať v strave), ktoré sa rozpúšťajú vo vode a v polárnych rozpúšťadlách. Všetky vitamíny sú zodpovedné za konkrétne úlohy a ich nedostatok môže spôsobiť dysfunkciu.

 

 • VITAMÍN A– vitamín rozpustný v tukoch, prítomný v dvoch formách: vitamín A1 alebo retinol, prevažne u cicavcov a morských rýb a vitamín A2, ktorý sa vyskytuje v sladkovodných rybách. Vyrába sa z karoténu (žltooranžový rastlinný pigment), ktorý sa nachádza vo všetkých tkanivách chlorofylu, v rôznych semenách a plodoch. Premena provitamínu na vitamín prebieha hlavne v čreve (v malej časti aj v pečeni a mliečnej žľaze). Vitamín A zasahuje do udržiavania vizuálnej kapacity, pretože je neoddeliteľnou súčasťou tyčiniek sietnice. Ďalšou funkciou tohto vitamínu je chránenie epitelu; Táto činnosť je užitočná predovšetkým v mukózných sekrečných tkanivách tráviaceho, respiračného a urogenitálneho systému, a tak zachováva a inhibuje tvorbu keratínov (keratinizácia epitelu je degeneratívny proces, ktorý vedie k zníženiu bunkovej permeability a nutričných výmen; epitelovej deskvamácii a ulceratívnym procesom s možnými následnými infekciami). Ale predovštekým má vitamín A výrazný vplyv na plodnosť. V skutočnosti pôsobí v synergii s progesterónom aj ako antagonista medzi ním a estrogénmi.Funkcia vaječníkov sa mení v podmienkach hypovitaminózy, pretože folikuly môžu pretrvávať s možnou cystickou degeneráciou. Vyššie uvedený keretinizačný účinok môže tiež zahŕňať endometrium a poškodiť vývoj placenty s možnými malformáciami plodu alebo častejšie embryonálnou smrťou.
 • VITAMÍN E– (rozpustný v tukoch) sa tiež nazýva alfa-tokoferol (z gréčtiny: priviesť deti), tiež nazývaný vitamín plodnosti. Funguje ako antioxidant, to znamená, že má čistiaci účinok proti voľným radikálom a rôznym ťažkým kovom, ako je olovo a ortuť. Vo svete rastlín je veľmi bežný, najmä v zárodkoch obilnín a príbuzných olejov a v zelených častiach všetkých rastlín. V živočíšnych tkanivách je vitamín E obsiahnutý v malých dávkach; okrem placenty a hypofýzy, ktoré sú naň obzvlášť bohaté. Vykonáva dôležité funkcie v reprodukčnej oblasti, mužského aj ženského pohlavia. Tento účinok nie je priamym vyjadrením biologického mechanizmu, ktorý vykonáva vitamín (ktorého základnou úlohou v živej živočíšnej bunke je fyziologický antioxidant „excelentnosťou“, ktorý chráni vitamín A a nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny pred samooxidáciou); vyzerá to skôr, že vykonáva preventívne opatrenia proti predčasným potratom a opatrenia proti niektorým formám sterility. Tento vitamín sa tiež podieľa na syntéze a metabolických procesoch; má povrchovo aktívne vlastnosti a je nevyhnutný pre vznik mnohých enzýmov a koenzýmov, pre syntézu kyseliny askorbovej a nukleových kyselín. Dokáže tiež zvýšiť toleranciu tela voči toxickým látkam. Konečné príznaky nedostatku sú neznášanlivé v oblasti genitálií a môžu byť tiež spôsobené nedostatkom selénu alebo prítomnosťou veľkého množstva tuku, najmä ak je zožltnutý.
 • KOENZÝM Q10- pozitívne ovplyvňuje plodnosť mužov zlepšením hustoty, morfológie a pohyblivosti spermií a chráni ich pred oxidačným stresom. Tento prvok má podobnú štruktúru ako vitamíny, ale telo ho nedokáže vytvoriť, a preto sa musí užívať v strave. Patrí do skupiny látok nazývaných ubichinóny, lipofilné zlúčeniny, ktoré sa podieľajú na elektrónovom prenose a produkcii mitochondriálnej energie. Má antioxidačný účinok na bunkovú a mitochondriálnu membránu a má ochrannú funkciu. Druhy radikálových oxidantov majú dobre definovanú úlohu v patogenéze neplodnosti. Prospešná funkcia koenzýmu Q10 v energetickom metabolizme na úrovni štruktúr spermií a relatívna úloha antioxidantu sú základom normálnej produkcie semennej tekutiny.

 

Rastlinné výťažky

 

 • V minulosti sa všetky byliny a rastliny (ročné alebo vytrvalé stromy alebo kríky) používané vo „výrobniach“ lekární nazývali „officinálne“. Byliny a liečivé rastliny sú dnes tie, ktoré sa používajú na zachovanie blaha ľudí a zvierat; ako také sa dajú použiť v kuchyni ako korenie; pri príprave bylinkových čajov alebo v konkrétnych postupoch pri výrobe potravinových doplnkov, veterinárnych, kozmetických a iných výrobkov. Použitá časť (listy, kvety, semená, kôra, korene atď.) sa u každej officinálnej rastliny nazýva liek. Liečivo obsahuje fytokomplex, t.j. súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastliny, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou. Synergická práca aktívnych zložiek fytokomplexu zabezpečuje rastline rad súčasných činností, ktoré jednotlivé zložky nemajú.
 •  SPIRULÍNA RIASA -bohatá na vitamíny, minerály a proteíny, pre svoje antioxidačné vlastnosti je nevyhnutná pre správnu plodnosť mužov aj žien, najmä u starších jedincov.
  Vedecky známy ako Arthrospira, žije hlavne v subtropických vodách Spirulinaadolci rias. Má modrozelenú farbu a meno dostala podľa typického tvaru špirály. Keďže je považovaná za jednu z najkompletnejších potravín na planéte, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, je zložená zo 60% bielkovín a má najvyššiu koncentráciu beta-karoténu, vitamínu B12, železa a minerálov okrem vzácnej esenciálnej mastnej kyseliny GLA (kyselina gama-linolénová). Má preto jedinečný obsah fytonutrientov, ktorých úlohou je posilňovať imunitný systém pre množstvo antioxidantov, podporovať zdravie buniek a vďaka obsiahnutému chlorofylu podporovať detoxikačný účinok. Hlavnými oblasťami použitia riasy Spirulina u zvierat je preto integrácia v prípade chorôb spôsobených podvýživou, na obnovenie činnosti pečene, na liečenie vredov, na zníženie alergickej citlivosti a na detoxikáciu ťažkých kovov. Práve vďaka svojej chelatačnej funkcii (ktorá „zadržiava“ ťažké kovy a podporuje ich elimináciu bez toho, aby prejavili svoje škodlivé funkcie) je spirulina vynikajúcim spojencom v boji proti neplodnosti. Kŕmením sa bez povšimnutia môže stať, že zviera prehltne malé množstvá viac alebo menej ťažkých kovov (nie sú hneď škodlivé ako otrava jedlom, ale keď sa hromadia znevýhodňujú normálnu funkčnosť tela); nahromadenia, ktoré môžu viesť z dlhodobého hľadiska k dysfunkcii súvisiacej s reprodukčnou oblasťou. Ale pôsobením morských rias, ktoré kombinuje svoju antioxidačnú funkciu so „zametaním“ kovov, je možné tieto účinky zmierniť. Ako ukazuje štúdia, ktorá ukazuje, ako efektívne je spojenie antioxidačných a chelatačných funkcií rias v boji proti poškodeniu spôsobenému prítomnosťou kovov v tele.
 • KURKUMA– kurkumovník dlhý, tiež nazývaný indický šafran. Z jeho podzemku odvodzujeme účinné látky, ako sú kurkuminoidy, z ktorých najaktívnejší je kurkumín. Má silné protizápalové, antibakteriálne účinky a uľavuje od bolesti. Kurkuma je považovaná za jednu z najúčinnejších liečivých rastlín (t.j. proti plynatosti) a má silné tráviace vlastnosti, ktoré podporujú črevný tranzit stimulujúc vylučovanie žalúdočných štiav. Rovnakým spôsobom prospieva aj žlčník pri podporovaní biliárneho toku a pôsobení ako ochranca pečene. Prítomnosť minerálov a vitamínov v kurkume z nej robí silný antioxidant. Predovšetkým je schopná detoxikovať telo a zabrániť bunkovej oxidácii pôsobením proti voľným radikálom. Kvôli jej silnému antioxidačnému účinku ukázali rôzne štúdie korelácie medzi touto schopnosťou a možnosťou liečenia rôznych chorôb pri jednorazovom použití kurkumínu a v synergii s inými zložkami. Cieľom prvej štúdie*4 bolo zistiť funkčnosť kombinácie liečivých extraktov, ako je kurkumín, s vitamínom E; ako možná rastlinná alternatíva na liečenie rakoviny prsníka. Ukázalo sa, že kombinácia kurkumínu (72 mg / kg telesnej hmotnosti / deň) a vitamínu E (200 MJ / na osobu / deň) má terapeutický potenciál ako protinádor, ktorý sa vyznačuje zníženou koncentráciou estrogénu v krvi, zvýšením koncentrácie progesterónu a vymiznutím hrčiek v prsných tkanivách zvierat nakazených rakovinou. Druhá štúdia*5 zdôrazňuje, ako kurkuma (Curcuma longa L.) môže zlepšiť rozmnožovanie králikov, funkciu vaječníkov, rast a vitalitu novorodenca. Ukázalo sa, že je účinná, pretože ovplyvnila dĺžku a hmotnosť vaječníkov; zvýšila počet primárnych folikulov (> 32,5% v porovnaní s kontrolnou skupinou), ako aj priemer, sekundárne (+ 41,4%) a terciárne (+ 97,1%). Zvýšila aj počet živonarodených jedincov (+ 21,0%) a odstavených (+ 25,0%); a znížila počet mŕtvonarodených jedincov. In vitro sa zistilo, že vaječníky králikov liečených kurkumou uvoľnili viac progesterónu (+ 85,7%) a menej testosterónu (-87,0%) a leptínu (-29,0%) v porovnaní s vaječníkmi kontrolných králikov.
 • ŠKORICA– škorica má od pradávna širokú škálu použitia a bola považovaná za veľmi cenné korenie. Starí Egypťania ju používali na balzamovanie; je tiež známe široké používanie v čínskej medicíne. Typická aróma a chuť škorice sú charakteristické aldehydom obsiahnutým v éterickom oleji, ktorý je možné získať maceráciou kôry Škoricovníka. Zo Škoricovníka cejlónskeho získate najcennejšie korenie, ale ďalším dobre známym a rozšíreným typom je škorica Škoricovníka čínskeho. V mnohých prípadoch je komerčné korenie neskôr uvedeného typu alebo zmesou rôznych kvalít. Éterický olej škorice obsahuje asi 70% cinamaldehydu, známeho ako IUPAC 3-fenylprop-2-enal; ako je tomu často u zložiek éterického oleja, cinnamaldehyd vykazuje antibakteriálne a fungicídne vlastnosti. V posledných rokoch sa funkcie cinnamaldehydu študujú podrobnejšie, najmä vo vzťahu k oblasti rozmnožovania/ plodnosti / tehotenstva. Ako ukazuje štúdia*6, v skutočnosti sa zdá, že použitie cinnamaldehydu má hypoglykemický účinok na tehotenskú cukrovku, čím zvyšuje sekréciu a citlivosť inzulínu prostredníctvom aktivácie antioxidačného obranného systému; potlačenie produkcie protizápalových cytokínov a nadmerná expresia génu PPARγ. Ďalšia štúdia zdôrazňuje koreláciu medzi cinnamaldehydom a sekréciou progesterónu *7: ukazuje sa, ako vystavenie cinnamaldehydu zvýšilo uvoľňovanie progesterónu, zatiaľ čo koncentrácia testosterónu klesla; čo naznačuje, že cinnamaldehyd selektívne indukuje produkciu progesterónu a inhibuje produkciu testosterónu v bunkách nadobličiek. 
  Škorica je nakoniec považovaná za silný prírodný antioxidant, stimuluje krvný obeh a pomáha v boji proti cholesterolu. Nielen to, má tiež antibakteriálne, protizápalové, stimulačné, tráviace vlastnosti a je tiež fungicídna. Ďalším prínosom tohto korenia je schopnosť zvyšovať energiu, vitalitu a podporovať rozvoj mozgu.
 • LYKOPÉN– Lykopén je karotenoid zodpovedný za červenú farbu zrelých paradajok a iných žltých a červených lykopénových pigmentov charakteristických pre niektoré druhy ovocia a zeleniny. vysokú antioxidačnú kapacitu, pretože „zachytáva“ voľné radikály pôsobiace na bunkové membrány a lipopotreíny, molekuly, ktoré prenášajú tuk v krvi. Pretože je lipofilná, je koncentrovanejšia v zlomku lipoproteínov LDL a VLDL plazmy; je tiež prítomná v nadobličkách, v pečeni a semenníkoch. Tiež zasahuje do regulácie reakcií imunitného systému a pôsobenia hormónov; tiež zlepšuje a uľahčuje komunikáciu medzi bunkami.

 

 


ZLOŽENIE

 

L-arginín                               612,5mg

L-karnitín                                17,5mg

Taurín                                          9mg

Zinok                                       22,5mg

Selén                                     32,5mcg

Koenzým Q10                             28mg

Vitamín E                                   7,5mg

Vitamín A                                 287,5UI

Kurkuma                                   22.5mg

Škorica                                        5,5mg

Spirulina                                        50mg

Lykopén                                     500mcg

 

 DÁVKOVANIE

 

Tabletka 1,5 g 
Pes a mačka od 0 - 5 kg 1/4 tabletky denne
Pes a mačka 5 - 15 kg 1/2 tabletky denne
Pes od  15 - 35 kg 3/4 tabletky denne
Pes nad  35 kg 1 tabletky denne

 

Odporúčané obdobie používania:

Suky - od poslednej ruje až po potvrdenie gravidity.

Psi- počas obdobia reprodukčnej aktivity.

Balenie:

60tabliet s hmotnosťou 1,5g