DiaGiar

 
Novinka Zväčšiť
 

Nové doplnkové krmivo pre psov a mačky pre normálnu črevnú flóru.

Jeho zloženie bohaté na éterické oleje spojené s prírodnými exktraktami,prispieva k udržaniu fyziologického zdravia čriev vďaka svojim antiseptickým, antidyspeptickým a antioxidačným funkciám. 

Vhodné pre

  • normálnu črevnú mikroflóru psa
  • používa sa pri napadnutí zaživacieho traktu Giardia canis. 

 

Dostupnosť Skladom
€52,40    
Kategória Trávenie
 

ÚČINNÉ LÁTKY 

  • ESENCIÁLNE OLEJE- tiež nazývané éterické oleje, sú organické látky s veľmi výraznou vôňou, ktoré sa získavajú extrakciou z bylín a liečivých rastlín, takzvaných "aromatických". Po exktrakcii sa javia ako olejovité, tekuté, prchavé látky a voňajú ako rastlina, z ktorej pochádzajú. Napriek tomu, že sa nzývajú oleje, majú molekulárnu štruktúru, ktorá sa veľmi líši od typických rastliných olejov v kuchyni.Z farmakologického hľadiska majú éterické oleje čisto baktericídnu funkciu- majú schopnosť zabíjať baktérie. Pre túto akciu sa éterické oleje delia na - hlavné germicídne esencie- s porozuhodným a stálym antibakteriálnym účinkom (napr. saturejka, škorica, tymián), - stredne germicídne esencie s premenlivým antibakteriálnym účinkom ( napr.borovica, eukalyptus, levanduľa, pelargónia) - germicídne pôdne esencie, účinok závisi od pôdy, v ktorej sa klíčok vyvíja. Vykonávajú tiež antivírusovú, antioxidačnú, spasmotickú a sedatívnu funkciu. Preto má silný baktericídny účinok aromatický index, ten určuje ich silu germicídného úćinok.
  • ESENCIÁLLNY OLEJ ZO ŠKORICE - škoricový olej sa získava z Cinnamomum zeylanicum. V rôznych štúdiach sa ukázalo, že škoricový olej má antimikrobiálne vlastnosti proti baktériam, kvasinkám a plesniam. Jeho podávanie v krmive a v doplnkoch, je kvalifikovaná ako látka GRAS ( generally recognized as safe) látka uznavaná ako bezpečná. Preto vykazuje antiseptické vlastnosti a vykazuje silné širokospektrálne antibakteriálne účinky, na vnútorné použitie je účinný v prípade mýkozy, fermentačnej enterokolitídy, pri hnačkách spôsobených črevnými infekciami a parazitmi.
  • ESENCIÁLNY OLEJ Z ČAJOVNÍKA - éterický olej zo stromov čajovníka, známy ako čajovníkový olej, svetlo žltej farby, sa získava z listov Melaleuca alternifolia. Je to zlúčenina,ktorá je vďaka svojim antiseptickým, protiplesňovým a antivírusovým vlastnostiam známa pre svoje lekárske a kozmetické použitie. Tento ker rastie výlućne na asutrálskom pobreží popri vodných plochách. Domorodci ho definovali ako najuniverzzálnejší prírodný liečiteľ. V skutočnosti bol olej pôvodne získavaný z rozdrvených listov pôvodnými austrálskými kmeňmi pouźivaný ako aromaterapeutický prostriedok na liećenie infekcií. Chemický olej sa zkladá hlavne s terpénových uhľovodíkov a seskviterpénov, ktoré sa vyznačujú prchavosťou a aromatickými vlastnosťami a z pridružených alkoholov.
 
Tento web používá súbory cookie. Ďalším prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. >>Viac informácii nájdete tu<<