DiaGiar

 
Novinka Zväčšiť
 

Nové doplnkové krmivo pre psov a mačky pre normálnu črevnú flóru.

Jeho zloženie bohaté na éterické oleje spojené s prírodnými exktraktami,prispieva k udržaniu fyziologického zdravia čriev vďaka svojim antiseptickým, antidyspeptickým a antioxidačným funkciám. 

Používa sa :

 • na obnovenie črevnej mikroflóry psa
 • pri napadnutí zažívacieho traktu Giardia canis. 
 • pri opakovaných hnačkách

 

Dostupnosť Skladom
€52,40    
Kategória Zdravé trávenie
 

ÚČINNÉ LÁTKY 

 

 • ESENCIÁLNE OLEJE- tiež nazývané éterické oleje, sú organické látky s veľmi výraznou vôňou, ktoré sa získavajú extrakciou z bylín a liečivých rastlín, takzvaných "aromatických". Po exktrakcií sa javia ako olejovité, tekuté, prchavé látky a voňajú ako rastlina, z ktorej pochádzajú. Napriek tomu, že sa nazývajú oleje, majú molekulárnu štruktúru, ktorá sa veľmi líši od typických rastlinných olejov v kuchyni. Z farmakologického hľadiska majú éterické oleje čisto baktericídnu funkciu- majú schopnosť zabíjať baktérie. Pre túto akciu sa éterické oleje delia na - hlavné germicídne esencie- s porozuhodným a stálym antibakteriálnym účinkom (napr. saturejka, škorica, tymián), - stredne germicídne esencie s premenlivým antibakteriálnym účinkom ( napr.borovica, eukalyptus, levanduľa, pelargónia) - germicídne pôdne esencie, účinok závisi od pôdy, v ktorej sa klíčok vyvíja. Vykonávajú tiež antivírusovú, antioxidačnú, spazmotickú a sedatívnu funkciu. Preto má silný baktericídny účinok aromatický index, ten určuje ich silu germicídného účinok.

 

 • ESENCIÁLNY OLEJ ZO ŠKORICE - škoricový olej sa získava z Cinnamomum zeylanicum. V rôznych štúdiach sa ukázalo, že škoricový olej má antimikróbiálne vlastnosti proti baktériám, kvasinkám a plesniam. Jeho podávanie v krmive a v doplnkoch, je kvalifikovaná ako látka GRAS ( generally recognized as safe) látka uznavaná ako bezpečná. Preto vykazuje antiseptické vlastnosti a vykazuje silné širokospektrálne antibakteriálne účinky, na vnútorné použitie je účinný v prípade mýkozy, fermentačnej enterokolitídy, pri hnačkách spôsobených črevnými infekciami a parazitmi.

 

 • ESENCIÁLNY OLEJ Z ČAJOVNÍKA - éterický olej zo stromov čajovníka, známy ako čajovníkový olej, svetlo žltej farby, sa získava z listov Melaleuca alternifolia. Je to zlúčenina,ktorá je vďaka svojim antiseptickým, protiplesňovým a antivírusovým vlastnostiam známa pre svoje lekárske a kozmetické použitie. Tento ker rastie výlučne na austrálskom pobreží popri vodných plochách. Domorodci ho definovali ako najuniverzálnejší prírodný liečiteľ. V skutočnosti bol olej pôvodne získavaný z rozdrvených listov pôvodnými austrálskými kmeňmi používaný ako aromaterapeutický prostriedok na liečenie infekcií. Chemický olej sa skladá hlavne s terpénových uhľovodíkov a seskviterpénov, ktoré sa vyznačujú prchavosťou a aromatickými vlastnosťami a z pridružených alkoholov. 

 

 • ESSENCIÁLNY OLEJ Z CESNAKU - čerstvý cesnak a jeho éterický olej sa v potravinárskom priemysle používa ako prírodné antimikróbiálne látky a antioxidanty

 

 • ESSENCIÁLNY OLEJ Z LEVANDULE - éterický olej získaný destiláciou z Levandule andustifolia. Levanduľa je jedným z najpopulárnejších a najpoužívanejších éterických olejov. Má antibakteriálny a antimykotický účinok, pôsobí proti plynatosti a nadúvaniu. Má protizápalovú a sedatívnu funkciu ako lokálny účinok pri popáleninách a uhryznutí hmyzom.

 

 • ESSENCIÁLNY OLEJ MATOVÝ - je to esenciálny olej zvlášť bohatý na mentol, ktorý je veľmi prospešný pri žaludočných problémoch, kolikách, hnačkách, kŕčoch, dyspepsií a všeobecne pri poruchách spojených s tráviacim systémom. Je to vynikajúci antibakteriálny prípravok, rovnako ako aj iné esenciálne oleje má obzvlášť účinné baktericídne vlastnosti, najmä pri neutralizácii rôznych bakteriálnych kmeňov, proti stafylokokom a proteus vulgaris, ktorá spôsobuje enterokolytídu a infekcie močových ciest. Tento antioxidant sa okrem toho považuje za vynikajúci prostriedok v prípade črevných červov, pretože v krátkej dobe dokáže prirodzene vylúčiť parazitov.

 

 • VITAMÍN E - vitamín rozpustný v tukoch, veľmi bežný vo svete rastlín, zatiaľ čo v živočišných tkanivách je vitamín E obsiahnutý v malých dávkach. Je najrozšírenejším a najbežnejším medzi vitamínmi a má antioxidačné vlastnosti, bojuje proti voľným radikálom a podporuje obnovu buniek. V skutočnosti sa považuje za fyziologický antioxidant par excellence, ktorý chráni vitamín A a nasýtené a nenasýtené mastné kyseliny pred samooxidačnými účinkami. Tento vitamín sa tiež podieľa na syntéze a metabolických procesoch, má povrchovo aktívne vlastnosti a je nevyhnutný pre vznik mnohých enzýmov a koenzýmov, pre syntézu kys.ascorbovej a nukleových kyselín. Je tiež schopný zvýšiť toleranciu tela voči toxickým látkam.

 

 • RASTLINNÉ VÝŤAŽKY - v súčastnosťi sa byliny a liečivé rastliny používajú na zachovanie pohody ľudí a zvierat, môžu sa používať v kuchyni, ako korenie na prípravu bylinkových čajov alebo spracované osobitnými postupmi na výrobu potravinových doplnkov, veterinárnych, kozmetických a iných výrobkov. Liek obsahuje fytokomplex, tj súbor účinných látok, ktoré charakterizujú vlastnosti rastliny, ktoré sa nedajú reprodukovať chemickou syntézou.

 

 • ČIERNE KORENIE - chemicky aktívnou a najdôležitejšou látkou v korení je piperín, alkaloid, vďaka ktorému je korenie vynikajúcim stimulantom, tonikom aj je dôležitý pre žalúdok a stimuláciu sekrécie žaludočných štiav a uľahčuje tráviaci proces vstrebávaním živín. Obsahuje taktiež veľa minerálnych solí, ako je draslík, vápnik, horčík, fosfor, železo, mangán, zinok, meď, selén, jód a vitamíny ako sú E, A a niektoré vit. zo skupiny B. Mnoho druhou korenia je používané taktiež pri liečbe parazitárnych ochorení a ako antibaktérikum.

 

 • TEKVICOVÉ SEMIAČKA . - tekvicové semená zozberané z niektorých rastlín čelade curcubitaceae sú dôležité pre ich odčervovaciu vlastnosť. Skladajú sa z tukov obsahujúcich esenciálne mastné kyseliny, ako je napríklad alfa linoleová( omega 6), z uhľohydrátov a proteinov s prítomnosťou všetkých 9 esenciálnych aminokyselín. Lipidová frakcia semien tiež obsahuje vysokú koncentráciu bioaktívnych zložiek ako sú: fytosteroly imunitnej pohody. Okrem toho sú bohaté na základne stopové prvky ako sú K, Na,Cr, Mg, Zn, Cu, Mo a Se. Obsah vitamínu E je tiež vysoký, ale predovšetkým kukurbitinu vzácna aminokyselina s liečivým, protizápalovým a najmä odčervovacím účinkom. Dochádza k účinnému odčerveniu, ktoré vedie k oddeleniu parazitu od črevných stien, čo uľahčuje ich prirodzene vylúčenie.

 

 • MASTIC CHIOS - ide o olejovú živicu získanú z prírodného výluhu rastliny Lentisco, Pistacia Lentuscus. Má protizápalové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Je protizápalový, živica mastichy sa používa na upokojenie zápalu žaludočného traktu a na ochranu žaludočných buniek. Užitočné antiseptikum, zabezpečuje dezinfekčné a antibakteriálne účinky, užitočné pri poruchách, najmä v ústnej dutine. A nakoniec je aj antioxidant vďaka prítomnosti monoterpénov, ktoré pôsobia ako vychytávač voľných radikálov.

 

 • VEDĽAJŠIE VČELÁRSKÉ PRODUKTY - rôzne výrobky z úľa, ktoré sú výsledkom včiel, zvyčajne zahŕňajú med, propolis, peľ, materskú kašičku a vosky. Sú to rôzne látky, ktoré majú zvyčajne rastlinný pôvod. Biologické aktivity, ktoré sa považujú za včelie produkty, sa pripisujú najmä dôležitému obsahu fenolových zlúčenín. Fenolové zlúčeniny v rôznych formách sú hlavnými zložkami zodpovednými za funkčné vlastnosti spojené s mnohými potravinami, ako sú antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové, protizápalové a kardioprotektívné účinky. Medzi tieto potraviny môžeme zahrnúť aj včelie produkty, pretože obsahujú fenolové zlúčeniny zhromaždené včelami z rastlín, z ktorých nazhromažďovali nektár.

 


dávkovanie  

 

Tabletka 900mg 

Mačky                   1/4 tabletky denne.

Psy od 5-10kg       1/2 tabletky denne .

Psy od 10-20kg     1 tabletka denne.

Psy od 30-40kg     2+1/2 tabletky denne.

Psy nad 40kg        3 tabletky denne.

Balenie:

60tabliet s hmotnosťou 900g

Možná farebná zmena je typická a charakteristická formuláciu súvisi s prítomnosťou rastlinných olejov.

 

Pre zvýšenie účinku je DiaGiar vhodné užívať spolu s Multiadaptom a Lactoadaptom.

V prípade potrebnej konzultácie na odporučenie vhodného užívanie ma nevahájte kontaktovať.

 

Recenzie :